قوانین و مقررات با میزبان

مفاد قوانین به عنوان قرارداد بین سامانه بامیزبان و مالک(میزبان) وهمچنین میهمان (مسافران) بوده فعالیت در سایت به عنوان پذیرش تمامی مفاد آن میباشد.

ماده1- قوانین مربوط به میزبان
1- میزبان میبایست تمامی مجوزهای لازم برا ی واگزاری ملک خود را به میهمانان از ارگانهای مربوطه قبل ورود به سامانه بامیزبان و ارائه ملک خودبه عنوان اقامتگاه اخذ نماید.
2- درصورتی که میزبان مالک اقامتگاه نباشد باید رضایت نامه رسمی مالک را قبل از ارائه ملک به عنوان اقامتگاه اخذ کرده و به شرکت بامیزبان ارائه نماید در غیر این صورت شرکت بامیزبان تمامی مسئولیت ها را از خود سلب میکند.
3- میزبان میبایست تمام اطلاعات مربوط به ملک خود را دقیقا در وب سایت و اپیلیکیشن بامیزبان مشخص کند و هر گونه مغایرت اطلاعات موجب کسر امتیاز از میزبان شده ودر موارد خاص با صلاحدید شورای نظارت سامانه بامیزبان حق تعلیق میزبان برای مجموئه با میزبان محفوظ میباشد.
4- در صورت تعلیق میزبان و در خواست میزبان برای فعالیت مجدد امکان رفع تعلیق در اختیار شورای نظارت سامانه بامیزبان میباشد.
5- کمیسیون به صورت در صد میباشد و در پنل کاربری میزبان قابل مشاهده خواهد بود و میزبان با قبول مفاد قوانین سایت رضایت خود را از مبلغ کمیسیون اعلام می دارد.
6- درصورتی که ده دلیل عدم توجه به هر یک از شروط قرارداد و یا نقض قوانین و مقررات کشور به بامیزبان مسئولیتی تحمیل شودمیزبان با قبول این قرارداد و قوانین متعهد به پرداخت کلیه خسارت های مادی و معنوی وارده بر سامانه بامیزبان میباشد.
7-تمامی پیام رسانی ها و اخطارها و ابلاغ ها از طریق پنل کاربری به میزبان اطلاع رسانی می گردد و در صورت عدم توجه عواقب آن به عهده میزبان میباشد و بامیزبان تمامی مسئولیت ها را از خود سلب میکند.
8- مدت قرارداد میزبان با سامانه بامیزبان از زمان ورود میزبان و پذیرش قوانین تا اعلام فسخ قرارداد از طرف هر یک از طرفین معتبر میباشددر صورت لغو قرارداد هر یک از طرفین موظفند تا تعهدات جاری و تسویه حساب خود به صورت کامل و در صورت نیاز برای انجام آن به نحومقتضی با توافق یکدیگر مهلت تعیین گردد.
9- هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد همکاری به معنای شراکت یا وجود رابطه گارگر و کارفرما بین سامانه بامیزبان ومیزبان نمیباشد
10- در صورت اعمال تخفیف ازطرف سامانه بامیزبان مبلغ آن از میزبان کسر نخواهد شد و بر عهده سامانه بامیزبان میباشد.و در صورت اعمال تخفیف از طرف میزبان مبلغ تخفیف از حساب میزبان کسر ودرصد کمیسون نیز بعد از اعمال از مبلغ تخفیف داده شده دریاف خواهد شد.
11- در راستای بهبود کیفیت همکاری فیمابین سامانه با میزبان و میزبان و بهود کیفیت خدمات ارائه شده سامانه به ازای هر لغو رزرو از میزبان امتیاز کسر خواهد کرد و در صورتیکه امتیاز میزبان از حد معینی کاهش پیرا کند با برسی شورای نظارت سامانه بامیزبان این شرکت در همکاری خود با میزبان تجدید نظر ویا متوقف خواهد کرد
12- در صورت درج قیمت اشتباه از طرف میزبان وی موظف و متعهد است به همان بهای درج شده در سامانه اقامتگاه را تحویل میهمان نماید.
13- میزبان در هیچ شرایطی امکان اینکه در زمان مراجعه میهمان در اقامتگاه حضور نداشته باشد و یا اجازه ورود به میهمان خود را ندهد ندارد مگر در صورتی که میهمان مدارک شناسایی خود را همراه نداشته باشد ویا مدارک محرمیت زوجین را ارائه ندهند میزبان متعهد میباشد که در صورت انجام این تخلف مبلغ رزرو را کاملا به سامانه بامیزبان عودت نماید و برای ادامه همکاری با سامانه دلایل خود را اعلام نماید .
14- در صورت لغو رزرو از سوی میزبان اگر 72 ساعت به ورود میهمان مانده باشد فقط ازمیزبان امتیاز کسر خواهد شد ولی اگر کمتراز 72 ساعت به ورود میهمان مانده باشد علاوه بر کسر امتیازمیزبان متعهد است که مبلغ رزرو را به صورت کامل به بامیزبان عودت نماید و مبلغ کمیسون را نیز به صورت کامل پرداخت نماید.
15- میزبان باید در نحوه قیمت گذاری دقت لازم را به عمل آورد و قیمت نباید از قیمت اقامتگاه های مشابه چه در سامانه بامیزبان چه در سایر سامانه های مشابه بالاترباشد.
16- جهت بهتر انجام شدن خدمات میزبان متعهد میشود تقویم رزرو اقامتگاه خود را از نظر پر یا خالی بودن به روز نگه دارددر غیر این صورت مسئولیت تمامی خسارت های وارده به عهده به بامیزبان و مسافر به عهده میزبان میباشد.
17- میزبان تحت هیچ شرایطی امکان دریافت وجه اضافی از میهمان را ندارد و موجب کسر امتیاز از میزبان خواهد شد مگر تعداد میهمانان از تعداد اعلامی بیشتر باشد که در اینصورت با تماس با پشتیبانی بامیزبان مبلغ اعلام میگردد.
18 -میزبان موظف است کلیه قوانین جمهوری اسلامی را در خصوص حریم خصوصی رعایت نماید و در صورت نقض آن عواقب آ را بپذیرد.
19- میزبان موظف است در صورت تغییر اطلاعات تماس خود آن را فورا به بامیزبان اطلاع ویا در پنل کاربری خود آن را اعلام نماید.
ماده 2 - حل اختلاف
1-در صورت بروز هر گونه اختلاف در رابطه بین میزبان و میهمان ، بامیزبان به عنوان داور مورد رضایت طرفین خواهد بود و موارد را برسی و نتیجه اعلام شده از طرف بامیزبان برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود. 2- در صورت بروز اختلاف در رابطه با تفسیر مفاد قوانین طرفین ابتدا تلاش می نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع نمایند در صورت حل نشدن موضوع مورد اختلاف حق مراجعه به مراجع ذیصلاح قانونی شهر تهران برای طرفین محفوظ خواهد بود. شرایط و حوادث فورس ماژور در صورت بروز حوادث و شرایط فورس ماژور از قبیل بلا یای طبیعی و غیر طبیعی مانند جنگ، سیل، زلزله، آتش، سوزی، صائقه و... تا زمان برطرف شدن وضعیت فوق العاده و طبعات آن مسئولیتی متوجه بامیزبان نخواهد شد.
ماده 3 - قوانین مرتبط با میهمان
1-میهمان موظف است به قوانین در شده از طرف میزبان در سامانه احترام گذاشته و تمامی آن را رعایت نماید
2-در صورت لغو رزرو از طرف میهمان اگر 72 ساعت به ورود میهمان مانده باشد کل مبلغ پس از کسر کمیسیون عودت داده خواهد شد و در صورتی که کمتر از 72 ساعت به ورود میهمان مانده باشد از کل مبلغ 10درصد به عنوان کمیسیون کسر و مبلغ 20در صد نیز به عنوان خسارت کسر و به حساب میزبان واریز خواهد شد (جمعا 30در صد کسر خواهد شد)و الباقی به حساب میهمان برگردانده خواهد شدو میهمان حق اعتراض ندارد.
3-در صورتی که 24 ساعت مانده به ورود میهمان رزرو از طرف میهمان لغو گردد کل مبلغ رزرو پس از کسر کمیسیون به حساب میزبان واریز خواهد شد و میهمان با قبول قوانین حق اعتراض ندارد.
4- میهمان موظف است تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید در صورت عدم رعایت و بروز مشکل تمامی مسئولیت ها به عهده میهمان میباشد و بامیزبان تمامی مسئولیت ها را از خود سلب مینماید و میهمان موظف است و تایید مینماید تمامی خسارت های مادی و معنوی وارد شده به بامیزبان را پرداخت نماید.
5- تمامی بند هائی که در قسمت میزبان قید شده و قابل رعایت توسط میهمان نیز میباشد میهان موظف به رعایت آن میباشد و تمامی مفاد آن را باید مطالعه نماید